HakanGorgu
 


Düğününüzün ruhunu taşıyacak olan detaydır  düğün alanı süslemesi. Renk seçimi, çiçek seçimi kumaş seçimi gibi pek çok detayı barındırır. Ama önce düğünün konseptine karar vermek gerekir.

 

Konseptine Karar Ver

Konseptiniz düğün mekanınızdan bile önce belirmeli aslında kafanızda. Ne tarz bir düğününüz olsun istiyorsunuz? Deniz kenarı ? kır mekanı ? balo salonu düğünü ? hangisi sizi yansıtır . Mekan seçiminize yaptıktan sonra seçiminiz deniz kenarı veya plasj düğünü ise konseptinizde deniz teması olabilir.


Deniz Teması

Denizin dokusu deniz kumu, deniz kabukları , türkuaz ve mavi tonları düğün dekorunuzun ve düğününüzün ana konseptini oluşturabilir.


Kır Düğünü Temasi

Kır düğününüz için mesela Lavanta konseptli bir düğün hazırlamaya ne dersiniz?

Lila ve beyaz renklerin hakim  olduğu , mumların lavanta süslediği hatta koktuğu,  çiçek olarak gerçek lavantanın kullanıldığı, nikah şekeri yerine kuru lavanta keselerinin dağıtıldığı ve hatta düğün davetiyenizin bile lavanta motifiyle süslendiği bir düğün tasarlayabiliriz birlikte.

 

Rengine Karar Ver

Mesela konsept  ekolojik düğün olsun.  Rengi nasıl arzu ederseniz o tonlar ağırlıklı çalışılabilir. Genelde toprak renkleri  ve pastel tonlar seçilir.  Yeşilin tonları da sıkça kullanılır.

 

Ana Objene Karar Ver

Bir obje üzerinden gitmekte düğün konseptinizi şekillendirmekte fayda sağlar.

Mesela kuşlar, kuş kafesi olabilir. Kuş olarak belirlediğinizde ana objeniz nikah davetiyenizde, nikah şekerinizde, masa süslemelerinizde aynı kuş figürünü kullanabiliriz.